pühapäev, 20. november 2016

Novembri ülevaade

Mõned novembri alguse pungad on tänaseks juba õitseks saanud. Juba nädalake tagasi avad oma esimese õie liparis, kellel tänaseks on üks vars peaaegu täies õies. Tänaseks hommikuks oli oma nupu lahti ajanud aga Bauhofi kattleia, kellele sai nimeks pandud Ms. Fluffy.

Aga alustamine Liparisest. Õied on väga pisikesed, kuid minu meelest ääretult armsad. Ausalt öeldes olin ma valmistunud selleks, et õied on taaskord mingit heledat tooni - valged, rohelised, kollased. Aga tulid hoopis oražid. Täna märkasin ka mingit lõhna, mis ei ole teab mis meeldiv. Ei saa öelda ka, et ebameeldiv oleks, aga mulle meenutab see lõhn väljas kuivanud pesu lõhna - nö osooni lõhna või vihma lõhna. Ema ütles, et temale meenutab märja koera lõhna. Ühesõnaga, midagi meeldivat see pole, mina teist korda nuusutada ei taha.
Nagu eelnevalt mainitud, avas tänaseks õie ka Bauhofi kattleia Ms. Flyffy, kes sai nime mu vana kassi järgi. Õis on algatuseks väga väike, kuid ilmselt kasvab veel hoolega. Ostes oli õis mitu korda suurem, seega on mida oodata. Ilusti täies õies on nüüd juba veidi rohkem kui nädala jagu  Brassia Orange Delight. Lõhna sel korral tunda ei ole, aga samas pole ta ka päikselises kohas, mitte, et päikest viimasel ajal teab mis palju oleks olnud. 
Cycnodes Jumbo Buff 'Taiyoung no. 1' on oma pungad kenasti üksteisest eraldanud ning kõige tipmine pung on vaikselt enda ka avamas. Nüüd on aeg teha panuseid, kas on oodata emaseid või isaseid õisi.Ja üks patustus. Eelmisel nädalal Pärnust töölt tulles tuli loomulikult Jardinist läbi põigata. Terve allahinnatute laud oli paksult õitsvaid kuukingi täis. Ja mitte mingeid lihtsalt valgeid ja lillasid vaid äga ilusate ja huvitavate mustritega. Minu tähelepanu köitis kohe kollane, punase äärega kuuking. Hinnaks 3.50. Lõpetuseks K-rautast ostetud veenusking, kes on endiselt oma mõlema õiega väga kaunis. Ühtlasi, sain kena passipildi, mille saan oma kroonikasse - orhideede pildiraamatusse - kleepida. 
Peagi on oma õisi avamas ka tsümbiidium, aga temast juba siis, kui õied avanenud.

Rõõmsat kooskasvamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar