teisipäev, 27. detsember 2016

Tsümbiidium õitsemas

See postitus on oodanud oma järge 6. detsembrist alates. Jõuluaeg on imekiirelt mööda saanud ning aasta hakkab samuti lõppema, seega on mõned hetked, mil aeg maha võtta ning lõpetada pooleli jäänud tegemised ja postitused. 

Räägin siis natukene selles roosakast tsümbiidiumist. Augusti lõpus leidsin kaks väikest nublut, kelle olemuse kohta ma ei osanud kuni viimase hetkeni midagi arvata. Teades oma õnne (?) tsümbiidiumitega, ei osanud ma õisi loota, eriti veel kui taim on ostetud sel aastal. Mõned kuud hiljem sai selgeks, et see aasta on jätkuvalt taimedele väga edukas olnud ning mu tsümbiidium on mind õnnistamas õitega. 

Moodustus kaks vart, millest üks hakkas kasvama potti. Proovidin natukene taime loksutades teda liigutada, kuid midagi asjalikku sellest välja ei tulnud, sest taim on potiga kokku kasvanud. Lühidalt, see vars kärbus ning õitega rõõmustas mind vaid üks vars. 


Ja sellised need õiekesed siis olidki. Natukene nagu valged ja natukene nagu rohedad, otstest veidi roosakad. Eks ostes olid õied tal ju viimases staadiumis ning õiget aimu ei saanud, küll aga sai ta koheselt nimeks roosa tsümbiidium. Õite avanemisel polnud roosat aga peaaegu üldse mitte näha. Kaamera välk tegi roosa veidi nähtavamaks. Tänaseks, kui pooled õied on juba langenud, on ta muutunud sama värvi nagu ostes. 


Natukene ka kuupäevadest. Esimene õis avanes 24. november, Varte olemasolu sai kinnitust 26. oktoober. 

Pärast õuest tuppa kolimist on ta elanud koridori aknal, kus on pole ühtegi küttekeha. Täpsema temperatuuri jään võlgu, kuid kindlasti on tavaliselt seal 18 kraadi kanti. 

Rõõmsat kooskasvamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar