esmaspäev, 1. mai 2017

Aprilli ülevaade

Pikka aega pole olnud mahti kirjutada, aga täna katsub seda siis vast veidi pikema postitusega kuidagi parandada.

Heitlehistest orhideedes alustades, siis esimesel pildil on Cyc. Jumbo Puff. Uus taim on päris suur juba. Juuri aga veel nii palju pole, et kasta võiks, seega elab veel vana bulbi varudes.

Cyc. Taiwan Gold. Kasvult veidi pisem, kuid väga tubli. Juuri tuleb ohtralt, kuid sama lugu, veel läheb aega enne kui kastma hakkan. Teiselt poolt vana bulbi annab märku veel üks pisike pojake, vaatame, kas temast areneb miskit või jääbki selliseks.


Catasetum incurvum x Ten Dragond 'Night Wasp' on 1. maile kohaselt (nagu ka eelmisel aastal) hakanud uut taime punnitama. Temal järgi võib juba kalendrit õigeks seada. Istub praegu vanast akvaariumist kohandatud terraariumis, 88% õhuniiskuse juures.


Catasetum charleworthii x ornithoides on kõikigest talvitujatest praeguseks kõige visam. Kasvu on tal küll veel vähe, aga see-eest on juures väga tublid. Elab samuti terraariumis kõrge õhuniiskuse juures. Kastnud teda veel ei ole, aga õhuniiskus hoiab sambla piisavalt niiskena, et ta ennast hästi tunneks, samas ei mädaneks. Terraariumist veel huvitamat: howeara mini primi on talv otsa hoolega uusi poegi meisterdanud lisavalguse all. Mõnel neist on päris arvestatav juurekava, mis kuidagi ei taha suunduda potti, vaid laia ilma rändama. 


Jonnipunnist psychopsison vaikselt ühe pisikese bulbi valmis saanud ning kasvatab sellele kõrvale uut. 


 Den. Berry Oda on järjekordsel õitsemisringil, praeguseks on jäänud veel õitsema kolm õit. Küll aga on need kolm täiesti piisavad, et tuba täita mõnusa vürtsikalt magusa lõhnaga.


Ka kuukingadel on saabunud kevad ning enamik neist on varte ja õite mesiterdamisega väga ametis.

Talvel lõiikamata jäänud vars ajab otsast lisa. 

Eelmisel suvel murdunud vars on ajanud külgharu. Loodame, et ei jää tulemata ka uus põhivars. Vana vars õitses talv otsa üksikute õitega, ei raatsinud pimedal ajal neist loobuda. Paar nädalat tähelepanuta ja juba on uue varre jagu õisi vana varre otsas. 

Mõni vars on kohe liiga pikk. 


 Paph. Pinochio olen saanud esmakordselt iseseisvalt õitsema. Teie ees on minu esimese õievarre teine õis. 


Paph. Delenatii on meisterdamas tõenäoliselt poega. 


Sügisel õitsema saadud katleia meisterdab poegi. Loodame, et kasvavad kenasti ning sügisel on oodata taaskord ilusat õitsemist. Päästeoperatsiooni katleia on kevadet alustanud taaskord korraliku juute kasvatamisega.  Vanilla on endiselt hoos, sel kevadel aga tuleb taaskord hakata mõtlema, kuidas oleks võimalik teda toestada nii, et ta väga ei kõiguks.


Phal liodorol on endisel peal näituse õied ning kevadiselt pikad päevad on uued pungad paisuma pannud. Suutsin vahepeal omale selgeks teha ka, mille järgi ta lõhnab - kullerkupud!
Aasta aega vakka seisnud mini phal on lõpuks alustanud mingisuguse eluga. Aasta otsa kasvatas küll hoolega korralikke paksusi juuri, kuid lehti ei tulnud kuskilt. Nüüd on see päev siis käes, ilus lihav leht.


Ja lõpetuseks sai täna ette võetud esimesed istutamisel sel aastal. Esimesena sai uude potti Maxillaria tenuifolia. Tuli eelmisel aastal ühistellimuse korras Lucke orhideepoest, eelmisel hooaajal teda ringi ei istuanud. Nüüd siis kakkusin potist välja kuna juured olid vana poti juba mõraseks surunud. Vanud ja surnud juuri oli palju, kuid aktiivseid juureotsi oli ka omajagu. Uueks substraadiks sai turbasammal. Peamisel seetõttu, et janusemad taimed tunnevad end minu juures samblas hästi ning ühtlasi on minu jaoks mugavam, kui substraat on veidi rohkem vett siduv. Teine kes omale uue poti sai oli märtsis näituselt ostetud katleia hübriid, hiiglasliku punase õiega. See mis tema potis oli, on küll omaette ooper. Esimest korda puutun kokku sellega, et taim on istutatud ainult perliiti. Loomulikult sellest tulenevalt oli seal potis ka paks kiht korralikku libedat vetikat. Istutamise põhjus on esimeselt pildilt näha. Juuri eemaldasin päris hoolega, pooled juured olid sellises keskkonnas hävinud. Uueks substraadiks Kekkilä orhideesubstraat, peale katteks turbasammal, et värskete juurte lähedal veidi rohkem niiskust hoida.Päris viimaseks üks pilt viimase aja ostust. Nimelt sai ostetud üks 13 eurine Maxillaria, kellel kahjuks täpsemat nime kaasas polnud.Orchaholics Anonymus facebooki grupis pakuti talle nimeks Maxillaria spectabilis - kollane variatsioon, samas eks ilma passita jääbki ta vaid lihtsalt pisikeseks maxillariaks.

Päikselist kevadet ning rõõmsat kooskasvamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar