esmaspäev, 27. veebruar 2017

Veebruari ülevaade

Veebruar on tore kuu, kõik ärkab justkui taas ellu. Kuskilt hakkavad välja turritama uued kasvud, juured ja isegi õied.

 Cycnodes Jumbo Puff on päris kena ja suure poja juba kasvatanud. Juuremügaraid küljes veel pole, kuid kasvab usinasti.


Catasetum charlesworthii x ornithoides on samuti oma pisikesest mügarast, juba poja moodi moodustise teinud. Loodame, et sel aastal läheb pojaga paremini kui möödunud aastal.


Cycnodes Taiwan Gold näitab imepisikesi poegade algeid. Pungad on hakanud tasakesi paisuma. Tema puhul on tõenäoliselt oodata kaht poega. Zygopetalum, kes ülemöödunud aastal Tartu Botaanikaaia näituselt ostetud sai hakkab peagi õitsema, kahelt varrelt. Nende paari aastaga on ta muidugi kõigile mu zygodele kohaselt suutnud praktiliselt kõik lehed maha visata. Katsun kastmisega hoolsam olla. Mõnda aega juba on õies üks valge kuuking, kes kannatas pikalt villtäide rünnaku all. Tänaseks on ta juba mõned kuud puhas olnud ning kasvab hoolega.Paar nädalat tagasi tõin Bauhofist võrdlemisi soodsa hinnaga pleione formosana ja pleione tongariro mugulad. Esimesel kahel pildil suurem uus ja väiksem eelmise aasta mugul. Kolmandal, neljandal pildil tongariro.

Ja lõpetuseks veel üks peagi õitsema hakkav taim. Paphiopedilum pinocchio.Nädala lõpus on Tartu Botaanikaaia orhideenäitus, seega on lootust taaskord ühele pikale pildipostitusele ja loodetavasti ka videole.

Praeguseks aga rõõmsat kooskasvamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar