pühapäev, 23. oktoober 2016

Cycnodes Jumbo Puff 'Taiyoung No.1' - õievarred

Mõni aeg tagasi, täpsemalt 2. oktoobril, leidsin ühe ebamäärase mügariku pealkirjas mainitud taimel. Kõige esimesena langes mõte keiki peale, peamiselt seetõttu, et taim on suvel läbiteinud reisi Saksamaalt Eestisse ning kohanemisprotsess on igal juhul piisavalt stressirohke protsess. 


Mitte kauem kui nädalake hiljem, oli keiki-kahtlus endiselt üleval, kuid uurimise tulemusel selgus, et tegemist on siiski ei millegi muuga kui varrega. Vähe sellest, et ühe varrega, mõningase hilinemisega (mitte enam kui paar päeva) oli välja ilmunud ka teine mügarik. 


Tänaseks, kui esmastest mügarike ilmumisest on möödas kolm nädalat, on vaatepilt järgmine:
Praeguseks on mul öelda nende arengu kohta nii palju, et tegemist on ühtede aeglasemalt arenevate vartega, millega ma olen kokku puutunud. Muidugi, eks oma osa on ka päeva pikkuse lühenemisel ning (vastikult) pimedate päevadega. Tänane otsus oli viia taim terraariumi juurde lambi alla, kus valgus on seatud 14 tunni peale. 

Nagu keskmiselt pildilt näha, siis on taim end juba kenasti talveks paljaks ajanud. Viimane leht eemaldus täna. Mina olen ka üks neist "friikidest" kes kõik lehe ülejäägid bulbi ümbert ära kakub, sest tõsiselt, need kuivanud lehtede nurgad on nii teravad, et olen end nende tõttu korduvalt juba vigastanud. Eks taim näeb ka vähe ilusam välja. Kuna lehed on kadunud, siis tegelikult ei peaks/tohiks taime enam kasta. Samas ma ei julge mingit kindlat seisukohta praegu võtta just nimelt nende varte pärast. Eks tuleb jooksvalt jälgida, kuidas bulb reageerib ja varred, vajadusel kerge ja ettevaatlik prits samblale ei tohiks midagi hullu teha. 

Rõõmsat kooskasvamist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar